HAKKINDA
ANASAYFA / HAKKINDA

Ankara’da doğan Aslı İçingür Güler lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde, MBA masterını İngiltere’de University of Wales'da tamamladı. 2015-2016 yılları arasında aldığı Kuantum Koçluk eğitimini mesleğiyle birleştiren Aslı İçingür Güler, şu an Okan Üniversitesi Gastronomi bölümünde yüksek lisansına “Beden algısının yiyecek seçimi ve beslenme alışkanlıklarına etkisi” konulu tez çalışmasıyla devam etmektedir.

2008’de dietETHIC Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi ekibine dahil olan Aslı İçingür Güler, 2010’da Health and Happiness Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurarak alanında farklı bir bakış açısı yaratma gayesiyle hizmet vermeye başladı. Bu çatı altında çok başarılı şefler ve güçlü bir ekiple Smile Size Mutfak Atölyesi’nin kurucuları arasında oldu. İstanbul'da Acıbadem Maslak Hastanesi’nde Klinik Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak onkoloji, nefroloji, yeni doğan, emziklilik ve kilo yönetimi konularında uzun yıllar çalıştı. Sonrasında uluslararası bir İngiliz şirketi olan Sofra Compass Grup’ta özel şirketler ve tüm özel okullara danışmanlık hizmeti ve eğitimlerle devam etti. Bu yıllarda Türkiye’de ilk kez okullarda profesyonel yemek kulübü kurarak şirket bünyesinde yılın çalışanı ödülünü aldı ve Güney Afrika’ya liderlik eğitimi için gönderildi. Kariyer hayatına FMCG sektöründe devam etmek isteyen Aslı İçingür Güler, Unilever şirketinde, Türkiye ve Global NAMET RUB (Orta Doğu ve Rusya) Dondurma Kategori Diyetisyeni olarak Algida, Lipton, Becel ve Knorr gibi markaların sağlık stratejilerine ve iletişimlerine yön vererek birçok farklı projede yer aldı. Unilever’den sonra Nestle’de Beslenme Sağlık İyi Yaşam Müdürü olarak yaklaşık 1 sene çalıştıktan sonra kariyerinin 10. yılında Aslı İçingür Güler adıyla kendi beslenme ve diyet danışmanlık merkezini kurdu. Şu an aktif olarak diyetisyenlik hizmeti, kurumsal danışmanlık ve ofisinde kurduğu profesyonel mutfak ile workshoplarına devam ediyor.

Diğer Proje ve Başarıları:

  • Dört yıl boyunca başkanı olduğu Çağdaş Yaşam Topluluğunda birçok toplumsal duyarlılık projeleri gerçekleştirerek, M.E.B. Hasan Özbay İlköğretim Okulu’nda “Sağlıklı Bedenler Sağlıklı Yarınlar için Beslenme ve Hijyen Eğitimi” isimli projede, proje Sorumlusu olarak eğitimler vermiştir.
  •  “Kardiovasküler Hastalıklarda Omega-3 yağ asidinin kan lipitleri ve kan basıncına etkisi” konulu araştırması ve Beslenme Diyetetik Bölümü’nde okuyan öğrencilerin mesleğe bakış açısını araştırarak uluslararası kongrelerde sunumlar ve yayınlar yapmıştır.
  • Londra'da bulunduğu dönem boyunca Wagamama ve Carliccuios gibi birçok ünlü restoranın mutfak bölümünde aşçılık yapmıştır.
  • Londra’da Hüseyin Özer'in sahibi olduğu Sofra Restorant’ta halkla ilişkiler bölümünde çalışmıştır. Bu dönemde dünyadaki 29 EFT(emotional freedom techniques) masterından biri olan Judy Byrne’den AAMET ve EFT Founding Masters işbirliğiyle verilen EFT level 1 ve EFT level 2 sertifikalarını almıştır.