Aslı İçingür Güler - Biyografi

Ankara’da doğan Aslı İçingür Güler lisans eğitimini Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini ise İngiltere’de University of Wales'da Healthcare Managment(MBA) üzerine tamamladı.

2008’de dietETHIC Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi ekibine dahil olan Aslı İçingür Güler,  2010’da Health and Happiness Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezi’ni kurarak alanında farklı bir bakış açısı yaratma gayesiyle hizmet vermeye başladı. Bu çatı altında alanında, çok başarılı şeflerle güzel bir ekiple birlikte Smile Size Mutfak Atölyesi’nin kurucuları arasında oldu.  İstanbul'da Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi’nde Beslenme ve Diyet Uzmanı olarak devam eden kariyeri,  Acıbadem Maslak Hastanesi’nde devam etti. Sonrasında uluslararası bir İngiliz şirketi olan Sofra Compass Grup’ta  özel şirketler ve tüm özel okullara danışmanlık ve eğitimler verdi. Şuanda Unilever Ülke Diyetisyeni olarak profesyonel hayatını sürdürmektedir. Algida, Lipton, Becel ve Knorr gibi markaların sağlık stratejilerine yön vermektedir.   

Diğer Proje ve Başarıları:

  • Dört yıl boyunca başkanı olduğu Çağdaş Yaşam Topluluğunda birçok toplumsal duyarlılık projeleri gerçekleştirerek, M.E.B. Hasan Özbay İlköğretim Okulu’nda “Sağlıklı Bedenler Sağlıklı Yarınlar için Beslenme ve Hijyen Eğitimi” isimli projede, proje Sorumlusu olarak eğitimler vermiştir.
  •  “Kardiovasküler Hastalıklarda Omega-3 yağ asidinin kan lipitleri ve kan basıncına etkisi” konulu araştırması ve Beslenme Diyetetik Bölümü’nde okuyan öğrencilerin mesleğe bakış açısını araştırarak uluslararası kongrelerde sunumlar ve yayınlar yapmıştır.
  • Londra'da bulunduğu dönem boyunca Wagamama ve Carliccuios gibi birçok ünlü restoranın mutfak bölümünde aşçılık yapmıştır.
  • Londra’da Hüseyin Özer'in sahibi olduğu Sofra Restorant’ta halkla ilişkiler bölümünde çalışmıştır. Bu dönemde dünyadaki 29 EFT(emotional freedom techniques) masterından biri olan Judy Byrne’den AAMET ve EFT Founding Masters işbirliğiyle verilen EFT level 1 ve EFT level 2 sertifikalarını almıştır.